У ВСП «Політехнічний фаховий коледж КНУ» відбувся XХІ регіональний конкурс «Єдність у розмаїтті»

4 квітня 2024 року у ВСП «Політехнічний фаховий коледж КНУ» відбувся XХІ регіонального конкурсу «Єдність у розмаїтті» серед закладів фахової передвищої освіти м. Кривого Рогу у 2023-2024 навчальному році. І місце у секції «Історія: пам‘ятай, щоб не забути!» з роботою на тему «Криворізьке «чорне золото» О. Поля – нащадка гетьмана П. Полубока» посіли студентки ІІ курсу групи ЗКК 22 1/9 Гурська Марія і Підгайна Марія (керівник – викладач гуманітарних і соціальних дисциплін Н.А. Морозкіна).

Криворіжжя – один з найбагатших на корисні копалини районів України. Більшість відомих родовищ пов’язана з стародавніми породами Українського щита. Найважливішими серед них є рудні родовища. Кривому Рогу зобов’язаний своєю назвою один з найбільших в світі залізорудних басейнів. Поклади руди приурочені до вузької (2 – 7 км) зони, яка тягнеться понад 100 км вздовж річки Інгулець і його лівих приток – Саксагані, Жовтої і Зеленої. Першому  практичному застосуванню руди і залученню капіталу у нікому тоді нецікаве містечко криворіжці завдячують Олександру Полю, пам’ятник якому є у сквері Центрально-Міського району. На погляд авторів роботи, саме ця історична розвідка на сьогодні є актуальною, тому що допоможе посилити інтерес до історії рідного краю нас, студентів, майбутніх фахівців збагачення корисних копалин.